Menüü

Ühinenud Depoodes ehitatud retrotrammid läksid liinile

Tallinnas alustasid detsembri lõpus sõitmist uued retrotrammid Jaan ja Julius. Juba mõnda aega sõidab ringi retrotramm Konstantin. Veel kolm retrotrammi on ehitamisel.

Tallinna linnapea ja TLT nõukogu esimehe Taavi Aasa sõnul valmisid retrotrammid vastavalt AS-iga Ühinenud Depood allkirjastatud lepingule ehitada Kadrioru liini jaoks kuus eelmise sajandi esimese poole ühissõidukite välisilmet ning interjööri jäljendavat, ent moodsa tehnoloogiaga varustatud trammi. „Trammid valmivad koostöös Inekon Group AS-iga. Kuigi trammidel kasutatakse KT-4 alusraami, on praktiliselt tegemist uue trammi ehitamisega. Täielikult renoveeritakse kere, paigaldatakse uued interjöörielemendid, elektroonika, kaabeldus, aknad ning küttesüsteem,“ selgitas Aas.

«Trammid valmivad koostöös Inekon Group AS-iga. Kuigi trammidel kasutatakse KT-4 alusraami, on praktiliselt tegemist uue trammi ehitamisega. Täielikult renoveeritakse kere, paigaldatakse uued interjöörielemendid, elektroonika, kaabeldus, aknad ning küttesüsteem,» selgitas Aas.

Nimelise trammi saavad veel Johan Laidoner, Jüri Vilms ja Ernst Jaakson. Retrotrammide projekteerimise ja ehituse maksumus on 4 452 000 eurot.

Loe artikli täisteksti siit

/Foto: Madis Sinivee/