Menüü

Tellimusvedudeks saab nüüdsest kasutada elektribussi

Go Busi bussipark täienes tellimusvedusid teenindava elektribussiga, mis on selles teenusvaldkonnas esimene Eestis edendades puhtamat ja kestlikumat ühistransporti.

Go Busi juhataja Andrei Mändla sõnul on tegu esimese bussiga Eestis, mida kliendid saavad sõitudeks tellida. „Elektribussid ei saasta õhku ning toetavad puhta õhu ja keskkonna hoidmist laiemalt. See on eriti oluline linnades, kus transport põhjustab olulise osa saastest,“ sõnas Mändla. “Seega elektribusside kasutuselevõtt tellimusvedudeks on oluline samm nii ettevõtte kui kogu transpordisektori rohepöörde suunas.”

Jätkusuutlike transpordivõimaluste lisandumine annab klientidele endile võimaluse valida sõitudeks kõige loodussäästvam ja ka mugavam lahendus. „Üha enam soovivad kliendid tellimussõitudeks valida võimalikult keskkonnasõbralikud ja kaasaegsed bussid, elektritoitel töötava bussi lisandumine bussiparki võimaldab neid valikuid toetada. Elektribussid aitavad keskkonda hoida nii heitgaaside kui ka mürasaaste eest ning pakuvad vaiksemat ja sujuvamat sõiduelamust võrreldes tavabussidega,“ sõnas Mändla.

“Kasvav nõudlus keskkonda hoidvate elektribusside tellimise ja kasutamise järele on iseäranis esindus- ja transfeersõitudes. Seega lisandunud buss ei jää kindlasti viimaseks sarnaseks, plaanime oma sõidukiparki lähiaastatel elektribussidega täiendada,” lausus Go Busi juhataja.

Uus buss on saabunud Go Busi tellimusvedude bussiparki eritellimusena otse Leedu tehasest. Tegu on ALTAS kaubamärgi väikebussiga, mis põhineb Mercedes Benz Sprinteri platvormil. Bussis on 19 reisijakohta ning kõik kaasaegseks reisimiseks kohased tingimused. Buss on varustatud kliimaseadme, turvavööde, külmiku ning elektroonliste seadmete laadimiseks vajalike pistikutega.

Mugava ja kaasaegse elektribussi elektritarbimine on 39 kWh 100 kilomeetri kohta, mootori maksimaalne võimsus on 165 kW ning sõidukiirus kuni 100 km/h. Ühe laadimisega saab sõita kuni 200 km. Elektrienergia kandjateks on bussi keskele paigutatud liitiumioonakud.

Bussi tellimine: tellimine@gobus.ee I 631 0011