Menüü

Täna avati Edelaraudtee uus juhtimiskeskus

Täna avati Türil pidulikult Edelaraudtee uus juhtimiskeskus, mis koondab kõik taristuga seotud digitaalsed andmed Tallinnast kuni Viljandini ühte punkti ning võimaldab lähiaastatel raudteeliikluse juhtimise täielikult automatiseerida.

Edelaraudtee juhi Rain Kaarjase sõnul tähistab juhtimiskeskuse valmimine ettevõtte 20-aastases arengus ning kogu siinse raudtee ajaloos olulist tehnoloogilist pöördepunkti. „Juhtimiskeskuse valmimine tähistab kogu raudtee arengus pöördelist momenti – infotehnoloogia kasutuselevõtt annab juhtimiskeskuse valmimisega võimaluse tsentraalseks andmekasutuseks, raudteeliikluse juhtimise automatiseerimiseks ning ka lihtsustab tulevikus hooldus- ja ehitustöid,“ lausus Edelaraudtee juht.

Edelaraudtee juhtimiskeksus koondab kõik taristu haldamiseks ja raudteeliikluse juhtimiseks vajaliku info alates fooride avamisest-sulgemisest kuni pöörmekütte kontrollini. Äsja valminud keskus võimaldab juba 2022. aasta teises pooles raudteeliikluse täielikult automatiseerida.

„Uus tehnoloogia on oluliselt paindlikum, täpsem ja töökindlam ka inimfaktorist tulenevate riskide osas,“ lisas Rain Kaarjas.

Äsja valminud keskus vastab küberturvalisuse standarditele ISKE ja on varustatud katkematu toitega. „Oleme andmeturbele ja ohutusele pööranud väga suurt tähelepanu ning kõik keskusesse koonduvad andmed ja logifailid on turvalisest hoitud, säilitatud ning kasutatud,“ lisas Rain Kaarjas.

Edelaraudtee juhi sõnul on raudteeliikluse juhtimise tsentraliseerimise ettevalmistamiseks praeguseks kõik jaamad varustatud pöörmete elektritsentralisatsiooniga ja raudteeülesõidud seadmestatud tehnoloogiaga.

Lisaks on ettevõte pidevalt taristut uuendanud, võtnud raudtee ehituses kasutusele uued materjalid ja tehnoloogiad ning teinud ettevalmistusi rongide sõidukiiruse tõstmiseks 160 kilomeetrini tunnis.

Edelaraudtee uus andmekeskus avati pidulikult täna, 6. augustil XII käsidresiinivõistluse Relsiralli avapäeval Türil. Keskuse avas ja esitluse viis läbi Edelaraudtee juht Rain Kaarjas, millele elasid kaasa raudtee-sõbrad ning Relsiralli ligi 200 osalejat Eestist ja meie naaberriikidest.

Üritust korraldab Go Group.