Menüü

Relsiralli jõukatsumises pumpavad võidu nelja riigi raudteelased

Sel reedel stardib Pärnust XI Relsiralli, kus käsidresiinidel pumbates võtavad mõõtu ligi 250 Eesti, Venemaa, Soome ja Läti raudtee tipptegijat ja -sõpra, et juhtida tähelepanu ohutu raudteeliikluse olulisusele.

Rahvusvahelist Relsirallit korraldava Go Groupi nõukogu liikme Tiit Pruuli sõnul pole võistlus mitte raudteelaste rahvusvaheline pidu, vaid osutamine raudteeliikluse ohutusele ja olulisusele inimeste igapäeva elus. „Esiteks osundab Relsiralli raudteetranspordile kui kaasaegsele praktilisele liikumisviisile. Teiseks tahame rõhutada raudteeohutust – raudtee peab olema nii inimsõbralik, et siin ei hukkuks ükski inimene,“ ütles Pruuli.

Tänavu 2.-3. augustil toimuv Relsiralli kulgeb marsruudil Pärnu-Lelle-Pärnu. Kaks päeva kestva võistluse käigus läbivad võistlejad käsidresiinidel pumbates kokku ca 140 kilomeetrit. Teele jäävates jaamades tehakse mitmeid peatusi, et võtta omavahel mõõtu jõudu, osavust ja vastupidavust nõudvates katsetes ning suhelda pealtvaatajate ja pöidlahoidjatega.

Raudteeohutusele tähelepanu juhtimine on üha olulisem, sest viimastel aastatel on kasvanud õnnetusjuhtumite raudteel (ole.ee/statistika/). Avaliku raudteeohutusealast tegevust on OLE koostööpartnerite tiimis „Hoiame elu“ osalemisega toetamas Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu, Häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela, Maanteeameti peadirektor Priit Sauk, Maksu- ja Tolliameti peadirektor Valdur Laid jt.

Võistkonnad on veel moodustanud: Eesti Raudtee, Venemaa Raudtee, Elron, Enefit Eesti Energia Spordiklubi, Go Groupi Ühistiim, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium kahe meeskonnaga, Venemaa Oktoobriraudtee, OLE vabatahtlikud „Tule rattalt maha“, Operail, Rail Baltic Estonia, Rail Baltic Latvia, Eiropas Dzelzceļa Līnijas, Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelvalve Amet, Viru Keemia Grupp, Iizi ning Teräspyörä-Steelwheel.

Relsiralli on aastast 2002 korraldatav rahvusvaheline käsidresiinivõistlus, mille algne idee pärineb Soomest, kus on peetud ka ala mitteametlikke maailmameistrivõistlusi. Üritust korraldab AS Go Group.

XI RELSIRALLI AJAKAVA:

2. august
Algus Pärnu reisiplatvormilt (Pärnu linnas, Silla keskuse vastas)
07:30Kogunemine ja mandaadid
8:00Stardijärjekorra väljaselgitamise lisakatse: labidakeerutamine
9:00START
10:40Tootsi jaam, lisakatse
13:20Eidapere jaam, lisakatse ja lõuna
16:00Lelle jaam, lisakatse
3. august
10:00Algus Lelle jaamast
11:00Eidapere jaam, lisakatse ja lõuna
14:20Tootsi jaam, lisakatse, Tootsi-Pärnu jaamavahe sprint
17:30FINIŠ Pärnu jaamas, lisakatse
20:00Pidulik auhinnatseremoonia osalejatele Pärnu Tervise Paradiisis