Menüü

Reedel algab Ida-Virumaal rahvusvaheline käsidresiinivõistlus Relsiralli

Rahvusvaheline käsidresiinivõistlus Relsiralli toimub tänavu 28.-29. juulil Ida-Virumaal, millest võtavad osa raudteelased Eestist, Soomest ja Lätist, et rõhutada rongiliikluse ohutuse olulisust ning ennetada õnnetusi raudteel ja selle läheduses.

Raudteelaste mõõduvõtmine Relsiralli toimub 13. korda ning sel aastal üle pika aja taas Ida-Virumaal. Sellest võtavad osa 14 võistkonda erinevatest raudtee ettevõtetest, ametitest ja ohutusega seotud organisatsioonidest.

Relsiralli korraldamise eesmärk on näidata eeskuju ja rõhutada raudteeliikluse ohutuse olulisust. Ralli eestvedaja Go Groupi tegevjuht Jüri Etverk sõnas, et igaüks saab käitumisreeglitest kinnipidamisega anda oma panuse raudteel ja selle lähedal toimuvate õnnetuste ärahoidmiseks. „Kõikide relsiralli osalejate ning võistluste ühine eesmärk on tõsta raudteeliikluse ohutusalast teadlikkust ehk teha kõik selleks, et hoida ära õnnetused raudteel või selle läheduses,“ selgitas Etverk. „Ohutusnõudeid peab igaüks meist järgima igal pool, ka metsa või põllu vahel lookleval vähese liiklusega raudteel.“

Tänavu on suurürituse kaaskorraldajaks on Ida-Virumaa kohalikud suurettevõtted Enefit Power ja Viru Keemia Grupp. Enefit Poweri juhatuse esimees Andres Vainola kinnitas, et ohutus on oluline teema ka Eesti Energias. „Ohutus eelkõige on kogu Eesti Energia kontserni üks põhiväärtustest, seetõttu on loogiline, et ettevõte lööb kaasa raudtee ohutust väärtustavas ettevõtmises. Mul on hea meel, et tänavu on meie raudteel lisaks põhifunktsioonile, milleks Estonia kaevanduse ühendamine klientidega, veel üks roll – võõrustada Relsiralli osalejaid, propageerides ohutust, aktiivset eluviisi ja tutvustades Ida-Virumaa suurtööstust,“ ütles Vainola.

Kaks päeva kestva võistluse jooksul läbivad võistlejad käsidresiinidel pumbates kokku ligi 130 kilomeetrit. Start antakse 28. juulil hommikul kell 10 Kohtla-Järvelt ning pikem vahepeatus toimub samal päeval orienteeruvalt kell 11 Jõhvi jaamas, kuhu kõik on oodatud raudteelasi tervitama ning rallimelust osa saama. Huvilistele jagatakse raudteeohutusalast teavet, korraldatakse erinevaid mänge ja tegevusi lastele ning kaasa saab elada põnevale dresiinide paarissprindi võistlusele.

Relsiralli lõppeb 29. juulil kell 15.45 Ahtme spordihalli juures, kus peale viimast lisakatset selgub ka võitja ning kuhu on samuti oodatud kaasa elama kõik huvilised.

Võistlustulle asuvad sel aastal Edelaraudtee, Go Group, Eesti Raudtee, Rail Baltic Estonia, Elron, Operail, Skinest Rail, Enefit Power, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Operation Lifesaver Estonia (OLE) ja raudteesõprade ühendtiim, Viru Keemia Grupp, Proinfra Soomest ja LDZ Cargo Lätist.

Aastal 2002 alguse saanud Relsiralli võistluse algne idee pärineb Soomest, kus on peetud ka ala mitteametlikke maailmameistrivõistlusi. Viimati toimus Relsiralli Eestis 2021. aastal marsruudil Türi-Lelle-Eidapere-Lelle ning Lelle-Türi-Võhma-Olustvere-Viljandi, kokku 133 km. Ralli võitis Edelaraudtee ja Go Groupi ühistiim.

Lisainfo Relsiralli FB-lehel: https://www.facebook.com/Relsiralli või https://relsiralli.go.ee/