Menüü

Rahvusvaheline raudteelaste mõõduvõtt algab reedel Türilt

Sel nädalal, 6.-7. augustil leiab Türi-Viljandi trassil aset XII rahvusvaheline käsidresiinivõistlus Relsiralli, millest võtavad osa ligi 200 raudteelast, et pöörata tähelepanu rongiliikluse ohutuse olulisusele ning tähistada ühiselt Euroopa raudteeaastat.

Sel aastal osalevad rallil raudtee ettevõtete, ametite ja ohutusega seotud organisatsioonide esindajad Eestist, Venemaalt, Lätist ja Leedust. Kokku löövad ligi 133 kilomeetri pikkusel mõõduvõtmisel kaasa 11 võistkonda ligi 200 osalejaga.

Sündmust korraldava Go Groupi tegevjuhi Jüri Etverki sõnul on võistluse ning kõigi osalejate eesmärk rõhutada raudteeliikluse ohutuse olulisust. „Kõikide osalejate ühine eesmärk on tõsta raudteeliikluse ohutusalast teadlikkust ning teha kõik selleks, et hoida ära traagilised sündmused raudteel ja selle läheduses,“ selgitas Jüri Etverk ning lisas, et ehkki raudteeõnnetusi oli mullu vähem kui varasematel aastatel, on iga õnnetus liiast ning jätkuv ennetustöö hädavajalik.“

Võistluse vahepunktides tehakse mitmeid peatusi, kus võistkonnad lisaks jõu- ja osavuskatsetele jagavad infot kohale tulnud inimestele. „Seekord oleme eraldi tähelepanu pööranud laste ja noorte teadlikkusele ning viime mitmes jaamas läbi eraldi neile suunatud programmi,“ lausus Go Groupi tegevjuht. „Nii on võistluse alguspunktis Türil ning finišis, Viljandis plaanitud motodresiinisõidud lastele koos ohutusalase teabe ja meenete jagamisega.“

Võistluse avapauk antakse 6. augustil Türilt, kust sõit kulgeb edasi marsruudil Lelle-Eidapere-Lelle. Teisel võistluspäeval, 7. augustil on kavas sõit trassil Lelle-Türi-Võhma-Olustvere-Viljandi. Mõõduvõtt koosneb mitmetest erinevatest ülesannetest – labidakeerutamise katse, lisasõidud jaamades ning otsustav dresiinide paarissprint võistluse lõpp-punktis Viljandis.

Edelaraudtee kodulinnast Türilt startiva Relsiralliga tähistatakse ühtlasi taristuettevõtte 20. tegutsemisaastat. Enne võistluse avapauku tutvustakse osalejatele Edelaraudtee äsja valminud juhtimiskeskust.

Võistlusele on kaasa elama oodatud kõik huvilised. Korraldajad on silmas pidanud kõiki tervisekaitse ja ohutust tagavaid meetmeid, mh saavad võistelda vaid täielikult vaktsineeritud, COVID-19 läbi põdenud või värskelt tehtud negatiivse testi ette näitavad võistlejad. Publikule on kasutada desovahendid ning suhtlus võistkondadega toimub vabas õhus.

Aastal 2002 alguse saanud võistluse algne idee pärineb Soomest, kus on peetud ka ala mitteametlikke maailmameistrivõistlusi. Viimati toimus Relsiralli 2019. aastal, mil võitjaks tuli Oktoobriraudtee võistkond Venemaalt.

Jooksev info Relsiralli FB-lehel: https://www.facebook.com/Relsiralli

XII RELSIRALLI AJAKAVA

I päev, 6. august 2021: TÜRI-LELLE-EIDAPERE-LELLE

10:00-11:00 Relsiralli algus Türil Edelaraudtee peamaja juures (Kaare 25)
– Pidulik vastuvõtt ja osalejatele mandaatide jagamine
– Edelaraudtee uue juhtimiskeskuse esitlus
11:30 – 12:30 laste sõidutamine väikese motodresiiniga Türi jaamas
12:00 – 12:50 esimene lisakatse, mis määrab tiimide paiknemise kolonnis
13:10 START Türi jaamast
15:00-15:40 lisakatse Lelle jaamas
16:35-17:25 lisakatse Eidapere jaamas
18:10 lisakatse Lelle jaamas, esimese päeva lõpp.

II päev, 7. august 2021: LELLE-VÕHMA-OLUSTVERE-VILJANDI

9.30 dresiinikolonn asub Lellest teele
11:15-13:25 lisakatse Türi jaamas
14:40-15:12 lisakatse Võhma jaamas
16:00-16:52 lisakatse Olustveres, dresiinid tõstetakse rööbasteelt maha
17:00-18:00 laste sõidutamine väikese motodresiiniga Viljandi jaamas
18:15 FINIŠ Viljandi jaamas
– 18:20-19:00 otsustav lisakatse: dresiinide paarissprint