Menüü

Go Travel toetab neljakordse Eesti meistri Romi Safini olümpiale jõudmist

Reisibüroo Go Travel toetab peasponsorina teist aastat neljakordse Eesti meistri Romi Safini osalemist nii rahvusvahelistel kui kodumaistel purjetamisvõistlustel, kaugema eesmärgiga jõuda Los Angelese olümpiamängudele 2028. aastal.

„Aitäh Go Travelile ja Tiit Pruulile suure toetuse ja panuse eest minu sportlaskarjääri, rõõm on olla teist aastat järjest nii ägeda tiimi osa. Tänu toetusele olen saanud ja saan edaspidi treeninglaagrites ning võistlustel käimist jätkata professionaalsel tasemel. See on oluline samm lähemale minu unistuste täitmisel, milleks on osaleda olümpiamängudel,“ sõnas Romi Safin.

Värskelt allkirjastatud toetusleping on sõlmitud selle aasta lõpuni summas 10 000 eurot. Koostöö eesmärk on toetada Romi Safini osalemist nii rahvusvahelistel kui kodumaistel purjetamisvõistlustel ning noorsportlase pürgimist olümpiale.

„Romi Safin esindab noort purjetajate põlvkonda, kellest loodame häid rahvusvahelisel tasemel võistluspurjetajaid. Purjetamine on spordiala, mis annab noortele palju eluks vajalikku – sportlikku sitkust, avatud meelt, riski- ja otsustamisjulgust. See on ka põhjus, miks Go Travel toetab nii Romi Safinit kui ka Käsmu Lahe Merekooli,“ sõnas Go Groupi üks omanikke ja samuti kirglik purjetaja Tiit Pruuli toetuslepingu allkirjastamisel.

19-aastane Romi Safin on tulnud neljal korral Eesti meistriks – aastal 2019 nii Zoom8 kui RS Feva paadiklassis, 2020 klassis Lazer 4.7., 2021 naiste arvestuses klassis Laser Radial. 2022. aastal saavutas ta naiste arvestuses Eesti meistrivõistlustel ILCA 6 hõbemedali. Ta on näidanud märkimisväärselt häid tulemusi mitmetel rahvusvahelistel võistlustel saavutades 2002. aastal ILCA 4 ja ILCA 6 üld ja naiste arvestuses Eesti edetabeli 1. koha.

Romi Safini sportlaskarjääri senised suurimad saavutused langesid sportlase enda sõnul möödunud aastasse. „Eelmise aasta suuremateks saavutusteks pean kindlasti Noorte Maailmameistrivõistlustel saavutatud 9. kohta ning ILCA6 U21 Maailmameistrivõistlustel 17. kohta. Pean neid enda senise purjetamiskarjääri parimateks saavutusteks,“ sõnas mitmekordne Eesti meister.

Sel hooajal ootavad Romi Safinit ees veel viimased olümpiakvalifikatsioonivõistlusted Prantsusmaal Hyereses, mis leiavad aset aprillis ning juulis toimuvad ILC6 U21 Maailmameistrivõistlusted Portugalis Viana do Castelos. Samuti annab Romi Safin endast maksimumi ka Eesti vetel võttes osa augustis Lohusalus toimuvatest Eesti Meistrivõistlustest ja karikasarja etappidest. Sportlase pikem eesmärk on esindada Eestit 2028. aasta Los Angeleses toimuvatel olümpiamängudel.

Foto: Aivar Kullamaa