Menüü

Go Bus asub teenindama Raplamaa maakonnaliine

Go Bus alustab 1. juulist 2023 Raplamaa reisijate teenindamist, mil järgmiseks kaheksaks aastast tuuakse liinile 26 kaasaegset ja keskkonnasõbralikku bussi. Ettevõtte investeering uute busside soetamisse ulatub 3,7 miljoni euroni.

Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse tegevdirektor Andrus Niliski sõnul on Keskuse eesmärgiks pakkuda üha rohkematele inimestele mugavat ja sobivat liinvõrku. „Soovime tuua ühistranspordi kasutajaid üha enam kõikidesse ühistranspordiliikidesse juurde. Kõikides piirkondades, kuid eriti Raplamaal on oluline tähtsus parandada koostööd ka teiste liikuvusteenustega, et nii rongi- kui ka bussi- ja kergliiklus töötaks ühtse süsteemina, võimaldades reisijatele võimalikult suurt kasutusmugavust.“

Go Busi juhataja Andrei Mändla sõnul on lisaks kasutajamugavusele oluline ka keskkonnasõbralikkus. „Tänases maailmas, kus kliimamuutustega kohanemine ning vajadus kiiresti vähendada keskkonnajalajälge on üha teravam, peame pakkuma mitte ainult mugavaid, vaid ka keskkonda hoidvaid transpordilahendusi. Uued bussid hakkavad sõitma HVO kütusel, mis aitab tagada piirkonna puhtama elukeskkonna,“ ütles Mändla.

Raplamaa teedele tuleb 26 Iveco Rosero, SOR-i ja Iveco Crossway bussi. Suuremad bussid on minimaalselt 64 sõitjakohaga, kus istekohtade arv on vähemalt 41 ning väiksemad bussid on minimaalselt 21 sõitjakohaga, kus istekohtade arv on vähemalt 15. Kõik bussid on vähemalt ühe teenindusukse juures madala sisenemisega, nii lapsevankri kui ratastooliga reisijale. Keskmine bussiala on varustatud invakohtadega. Bussid on varustatud ka kliimaseadmete, USB laadimispistikute ning turvavöödega. Lisaks on sujuva reisi tagamiseks bussides audiovisuaalne teavitussüsteem – saabuvatest peatustest saab reisija teada nii ekraani kui häälteavituse vahendusel.

Kõikides bussides on juba praegustele reisijatele tuttavad STOP nupud väljumissoovist, teavitamiseks, elektroonilised välistablood bussi esi-, paremal ja tagaküljel, madal sisenemine ratastooli või lapsevankriga sõitjate teenindamiseks, signaalnupud, millega abivajav sõitja saab bussijuhile märku anda rambi avamise soovist ja GPS-süsteem, mis tulevikus võimaldab näidata bussi liikumist reaalajas ka sõitjatele ning turvakaamerad, kõrgema turvalisuse tagamiseks.

Piletimüügisüsteem kui selline jääb samaks, bussidesse tulevad varasemast uuemad seadmed. Pileteid osta ja sõite registreerida saab endiselt elektrooniliste ühiskaartidega, jääb ka võimalus sularaha eest pileteid soetada. Pileti ostu võimalus on endiselt juhi juures, esimesest uksest sisenedes, nagu ka 0-eurose soodustusega sõidu registreerimise võimalus. Kehtima jäävad kõik praegused soodustused neile kes ei ole vanuses 20-62 eluaastat. Kehtima jääb ka tasuta sõiduõigus neile kellel on väljastatud puude otsus või töövõimetus.

20. juunil kell 12:00 Raplas, Viljandi mnt 17, toimub Go Busi ja Põhja-Eesti Ühistranspordikeskuse koostöös uute busside tutvustamine, kus kõik huvilised saavad kohapeal sõidumugavuse ise ära proovida.

Riigihanke nr 245900 alusel sõlmis MTÜ Põhja-Eesti Ühistranspordikeskus AS Go Busi, kui parima pakkujaga lepingu „Avaliku bussiliiniveo korraldamine Rapla maakonna bussiliinidel“ 09. mail 2022. Lepingu teenindamise perioodiks on kaheksa aastat – 01.07.2023 kuni 30.06.2031. Lepingu aastane kogumaht on 1,7 miljonit liinikilomeetrit.