Menüü

Go Groupi kirjastuse välja antud Maris ja Tiit Pruuli raamat hääletati lugejate lemmikuks

Apollo valis 15. korda rahvahääletusel koos oma lugejatega möödunud aasta eesti autorite parimaid raamatuid. 2020. aasta parimaks populaarteaduslikuks teoseks valiti Go Groupi kirjastuse välja antud Maris ja Tiit Pruuli “Jäine igatsus. Armastus Antarktika moodi“.

„Raamatu kirjutamine on väga raske töö ning ainus tunnustus ongi, kui see inimestele korda läheb. On ikka uhke tunne seista Ehini, Hargla, Raua ja teiste tunnustuse pälvinute kõrval,“ tõdes Tiit Pruuli uudist kommenteerides. „Paneb lendama!“

Maris Pruuli sõnul valmistas uudis mõistagi heameelt. „Tegu oli projektiga, mida me tahtsime teistega jagada. See, et raamat on inimestele korda läinud, on ikka hea tunne,“ rääkis Maris.

Tiit Pruuli tänas auhinda vastu võttes Apollot, lugejaid ning kogu Antarktika ekspeditsiooni laevaperet. „Oleme rõõmsad, et Apollo mitte ainult ei müü raamatuid, vaid tegeleb ka aktiivselt heade raamatute esiletõstmisega. Täname Apollot, lugejaid, meie meeskonnakaaslasi Margot Visnapit ja Endla Tootsi ning kogu S/Y Admiral Bellingshauseni laevaperet kaptenitest jungadeni.“

Apollo Kaupluste turundusjuht Ardo Krass sõnas, et rahvahääletusel osales väga palju inimesi. „Meie raamatuspetsialistid koos Eesti Kirjastuste Liidu ja Eesti Lastekirjanduse Keskusega tegid ära suure eeltöö, valides kuues kategoorias välja kümme teost. Neile saidki inimesed anda oma hääle. Kokku hääletas Apollo kodulehe kaudu oma lemmikteose poolt üle 5000 inimese üle kogu Eesti. Valikus olid uued 2020. a. enimmüüdud, rohket tähelepanu pälvinud ning omas žanris uudse lähenemisega teosed,“ rääkis Ardo Krass.

Tavapäraselt korraldab Apollo rahvahääletuse võitjatele piduliku gala, ent tänavu anti auhinnad võitjatele pandeemia tõttu üle personaalselt.
*
Rahvahääletuses osalenud kategooriate võitjad:

• Parim populaarteaduslik raamat 2020 (Kirjastus Go Group AS)
Maris ja Tiit Pruuli «Jäine igatsus. Armastus Antarktika moodi»

• Parim luuleraamat 2020
Kristiina Ehin «Janu on kõikidel üks»

• Eestlane ja tema lugu 2020 (Kirjastus Varrak)
Olav Osolin «Minu esimene elu»

• Parim käsiraamat 2020 (KAVA kirjastus)
Mihkel Raud «Võtku homme mind või saatan»

• Parim lasteraamat 2020 (Kirjastus Päike ja Pilv)
Reeli Reinaus «Morten, Emilie ja kadunud maailmad»

• Parim ilukirjandusteos 2020 (Kirjastus Raudhammas)
Indrek Hargla «Süvahavva. Viimane suvi»

• Apollo lemmik 2020 (Kirjastus Kuldnööbike OÜ)
Pamela Maran «Eesti vanaisade lood ja salatarkused»