Menüü

Go Bus alustab Võru maakonna avalike bussiliinide teenindamist

Eesti suurim avalike bussiliinide teenindaja Go Bus alustab 1. aprillist Võru maakonnaliinide reisijate teenindamist ning jätkab sõite Põlvamaal. Ettevõte toob Kagu-Eesti piirkonnas tänavu kevadest liinidele kokku 76 reisijasõbralikku ja keskkonnasäästlikku bussi.

„Uued bussid on võrreldes senistega oluliselt kaasaegsemad. Mugavaks sisenemiseks on bussid madalapõhjalised, neis on spetsiaalne koht lapsevankrite ja ratastooliga liikujatele ning iga istme juures USB-pesa telefoni laadimiseks. Ohutuse tagamiseks on bussid varustatud turvakaamerate ning kolmepunkti turvavöödega. Osadele bussidele paigaldatakse suviseks perioodiks ka jalgrattahoidjad, mis mahutavad korraga kuni neli jalgratast,“ sõnas Go Busi Lõuna-Eesti piirkonnajuht Riive.

Lisaks on uued bussid varasematega võrreldes keskkonnasäästlikumad. „Uued ühissõidukid kasutavad valdavalt HVO-d ehk biodiiselkütust, mis on toodetud taastuvast toorainest ning millega hakkab sõitma üle 80% bussidest. See tähendab lisaks reisijamugavustele senisest puhtamat õhku ja väiksemat ökoloogilist jalajälge,“ märkis bussifirma esindaja.

Busside väliskujundus valmis Põlva- ja Võrumaa arenduskeskuste turismikoordinaatorite koostöös ning kujutab endast kahe maakonna turismiobjekte, mis moodustavad visuaalse terviku piirkonna eripäradest. Busside välisküljel võib äratuntavana näha 10 erinevat külastusobjekti, kultuurilist sümbolit või maamärki neist kahest maakonnast. Erinevaid objekte seob omavahel looklev teejoon.

Ühtlasi tasub tähele panna, et alates 01.04.2024 muutub sõitmine Võru ja Põlva maakonnaliinidel taas tasuliseks reisijatele vanuses 20. eluaastast kuni 62. eluaastani. Põhjalik ülevaade antud teema ning sõiduplaanide kohta on koondatud Võru linna kodulehele https://www.voru.ee/et/uhistransport.

Veoleping Kagu Ühistranspordikeskuse ja Go Busi vahel sõlmiti 2023. aasta aprillis ning see kehtib kuus aastat ja kuus kuud. Lepingu kohaselt jätkab Go Bus Põlvamaa teenindamist ning võtab Võrumaal 1. aprillist liinid üle seniselt vedajalt.