Menüü

Euroopa suurim bussifirma laiendab Eestis haaret ja asub Go Busiga koostööd tegema

Euroopa suurlinnu ühendav FlixBus ja Eesti üks suurimaid bussiettevõteid Go Bus sõlmisid koostöölepingu, tänu millele saavad reisijad edaspidi osta FlixBusi platvormide kaudu bussipileteid ka 29 riigisisesele bussiliinile.

“Meil on hea meel esitleda enda uue partnerina just Go Busi. Neil on Eesti turul väga suur kogemus ja oleme kindlad, et sellest koostööst võidavad mõlemad pooled,” sõnas FlixBusi Balti riikide ja Poola äriarenduse juht Kamila Zalewska. ”Meie broneerimissüsteemi lisanduvad uued liinid on suurepärane täiendus juba olemasolevatele. Lisaks saavad kliendid senisest veelgi mugavamalt planeerida enda reisi Eestist Lätti, Leetu, Poola või Venemaale senisest veelgi mugavalt” lisas ta.

Koostöös Go Busiga lisanduva 29 liini ja enam kui 200 sihtkoha seast leiab näiteks Tallinn-Rakvere, Tallinn-Pärnu, Tallinn-Haapsalu-Kärdla, Tallinn-Kuressaare, Tallinn-Viljandi-Valga, Tartu-Viljandi- Pärnu- Kuressaare.

“On suur au alustada koostööd sellise rahvusvaheliselt tuntud ettevõttega nagu FlixBus ja olla seeläbi osa ülemaailmsest bussiliinide võrgustikust. Koostöö pakub ühtlasi ka rahvusvahelistele reisijatele mugavat võimalust soetada pileteid Eesti-sisesteks reisideks,“ teatas Go Busi juht Andrei Mändla.

FlixBusi platvormile lisanduvatel liinidel sõitma hakkavad keskkonnasäästlikud bussid, mis vastavad keskkonnastandardile Euro 5 (või kõrgemale). Ühtlasi on enamikes bussides saadaval kõik mugavused nagu konditsioneer, mugavad istmed, tualett jpm. Liine teenindavad bussid tunneb ära Go Bus kaubamärgi alt, kuid selguse mõttes on bussidel ka rohelised kleebised, mille peal seisab kiri “Koostöös FlixBusiga”.

“See koostöö on alles algus meie arengule Balti riikides 2022. aastal. Plaanime kevad-suvehooajaks käivitada veel vähemalt kaks uut liini otseühendustega Tallinnast teistesse Euroopa pealinnadesse – Prahasse ja Berliini,” lisas Zalewska.

Praegu teenindab bussiettevõte Balti riikides nelja rahvusvahelist liini, mis ühendavad FlixBusi Euroopa võrgustikuga Baltimaade suurimaid linnu Varssavi kaudu (Tallinn-Riia-Kaunas-Varssav, Riia-Vilnius-Varssav, Vilnius-Varssav-Berliin) ja ka Venemaaga (Tallinn -Peterburg). Lisaks on pakkumises Baltic Shuttle’i partnerliin Peterburg-Tallinn-Maardu.

Eesti siseliinidele saab pileteid broneerida alates 24. jaanuarist ning nagu rahvusvahelistele liinidele, nii saab ka riigisiseste liinide puhul osta piletid internetist aadressil www.flixbus.ee, rakendusest FlixBus ning ka teistest senistest müügikohtadest.

FlixBus võrgustik teenindab enam kui 2500 sihtkohta 37 riigis ning teeb iga päev ligikaudu 400 000 reisi. Ettevõtte ärimudel põhineb koostööl kohalike bussipartneritega.