Menüü

Balti jaam tähistab koos raudteega 150. juubelit

5. novembril saavad Eesti raudtee ja Balti jaam 150-aastaseks. Tähistame suurt juubelit raudteeparaadiga, mis toimub käsidresiinidel ning millest võtavad osa kõik suured raudtee-ettevõtted: Eesti Raudtee, Edelaraudtee, Elron, Operail, Go Rail ja Rail Baltic Estonia.

Raudteeparaad kulgeb marsruudil Tallinn-Väike – Balti jaam ning saab alguse varahommikul kell 4.30. Dresiinide planeeritav saabumisaeg Balti jaama on kell 4.55, millele järgneb pidulik vastuvõtt ja ühispildi tegemine. Kõik raudteesõbrad on oodatud raudteeparaadi peavaksalisse tervitama.

Tähtpäev kulgeb edasi temaatilise Terevisooniga, mis kolib erandkorras stuudiost välja ning keskendub raudtee juubelile. Saates on oodata intervjuud Tiit Pruuliga ning plaanis on veel paar meie ettevõtetega seotud videolõiku, mis jäägu siinkohal üllatuseks.

Samal päeval avatakse Balti jaama peahoone perroonide poolsel küljel suur pannoo, millel on kujutatud peavaksali ajalugu alates 1870ndatest kuni tänapäevani. Eesti Raudtee omakorda paneb välja raudtee ajalugu tutvustava infotahvli.

Balti jaam ehitati Balti raudtee (Paldiski–Tallinna–Peterburi raudteeliini) peajaamaks, millest on pärit ka jaama nimi. Siia suundus Paldiskist alanud raudteeliin, mis jätkus Peterburi poole. Otto Rudolf von Knüpfferi projekteeritud ilus jaamahoone avati 24. oktoobril (uue kalendri järgi 5. novembril) 1870.

Balti jaama ajalooga saate lähemalt tutvuda siin